Coming soon - Get a detailed view of why an account is flagged as spam!
view details

This post has been de-listed

It is no longer included in search results and normal feeds (front page, hot posts, subreddit posts, etc). It remains visible only via the author's post history.

0
Math Project that I need help on
Post Body

Math Project: You and your family have invited 3 families to enjoy a home cooked, four course dinner at your house. (That's easy, right?) After that, I need to include all the ingredients, measurement etc. But afterwards, one question asks: "What is the cost per item for the entire meal?" And "What is the cost per person for the entire meal?" And the stuff I am using only uses a small part of when I bought the item. How do I find out the price for that amount that I used?

Author
Account Strength
100%
Account Age
12 years
Verified Email
Yes
Verified Flair
Yes
Total Karma
4,352
Link Karma
1,929
Comment Karma
2,415
Profile updated: 2 days ago
Posts updated: 1 month ago

Subreddit

Post Details

We try to extract some basic information from the post title. This is not always successful or accurate, please use your best judgement and compare these values to the post title and body for confirmation.
Posted
12 years ago